FLOORCONTACT, s.r.o., Golčova 486, Praha
tel: +420 244 471 525, email: rohoze@floorcontact.cz

        

Rohože Safety Walk a tlumicí rohože proti únavě

Uklouznutí, pády a svalově-kosterní poruchy: rizikové faktory, které vedou k úrazům a stojí peníze.
Je dobře známo, že nejběžnějšími příčinami úrazů ve všech odvětvích jsou uklouznutí a pády.1 Schody, žebříky, rampy, ochozy, tovární budovy, strojní zařízení, sprchy a šatny – to vše jsou potencionální rizikové oblasti. Zároveň se pro mnoho podniků stávají stále větším bezpečnostním problémem svalově-kosterní poruchy (SKP) související s prací. Každoročně jsou SKP v souvislosti s prací2 postiženy milióny evropských pracovníků, což se promítá do nákladů v miliónech Euro. Rozhodující roli ve vzniku svalově-kosterních poruch hrají bolesti zad a nohou v důsledku práce ve stoje, proto je nejdůležitější najít účinná opatření, která sníží účinky fyzické únavy.

Mnoha z těchto rizik lze předejít.
Mnoha z těchto rizik lze předejít pouhou implementací jednoduchých bezpečnostních opatření chránících podlahu: účinnou neklouzavou povrchovou úpravou (vyhovujících Evropské směrnici o ochraně zdraví a bezpečnosti na pracovišti č. 89/654) a pohodlnými, vysoce účinnými rohožovými systémy proti únavě, které zvyšují produktivitu a snižují ekonomické zatížení podniků, pokud jde o pojištění a kompenzace. Přímé investice do programu na vytvoření bezpečných podlah vedou k úspoře času, peněz a chrání i životy.

Široká nabídka výrobků proti uklouznutí a únavě, vycházejících ze zkušeností 3M.
Pod značkou 3M™ Safety-Walk™ se skrývá široká řada výrobků, jejichž cílem je v jakékoliv situaci minimalizovat nebezpečí související s podlahou:

  • Neklouzavé povrchy 3M Safety-Walk, klíč ke snížení počtu úrazů způsobených následkem uklouznutí nebo pádu a výdajů na pokuty, soudní řízení a vyšší pojistné, které nevyhnutelně následují;
  • Rohože 3M Safety-Walk proti únavě, vyvinuté za účelem snížení fyzické únavy pracovníků při práci ve stoje díky speciální konstrukci, která zajišťuje trvalé tlumení i v těch nejnáročnějších průmyslových aplikacích.

Oba typy podlahových krytin byly vyvinuty podle nejpřísnějších kvalitativních norem, aby účinně a trvale sloužily po celou dobu neobyčejně dlouhé životnosti. Získejte více informací o pádech a únavě; projděte si naši nabídku a vyberte řešení, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.